78144

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 19. 4. 2011
Re: Mate?n?k

"imbrídink je pro takové včelstvo jistota a jinak se využívá ve člechtění. V říši hmyzu je to velmi častý jev u přezimujících samiček"

No, trubci a matka z jednoho včelstva mají společnou matku, ale dá se říct rozdílného otce. Z tohoto pohledu to zas tak čistě příbuzenské degenerativní páření není. To by asi bylo , kdyby i předešlá matka byla oplodněna jen svými trubci. Navíc kde je záruka, že říjní trubci jsou jen v tom jednom včelstvu a že aspoň jeden dva trubci z těch 5 - 10, se kterými se nová matka spáří, nejsou z jiného včelstva?
Časné matky jsou jinak slabší, protože včelstvo jim pravděpodobně ještě nedokáže dát potřebnou péči, musí čekat déle na vhodné teplé počasí, aby se mohly oplodnit, trubci budou celkově méně kvalitní a bude jich mnohem méně, matka tak na proletu nemůže tolik vybírat

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51714


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu